30 kwietnia 2023

Przepis na szczęśliwy związek

Metoda świadomej sprawczości jest jednym holistycznym narzędziem do samopoznania i autoterapii. Tworząc metodę wykorzystałem wiedzę ze wszystkich dziedzin nauki, które starają się opisać powstawanie i funkcjonowanie psychiki człowieka. Podejście multidyscyplinarne jest jedynym pozwalającym opisać skomplikowaną, wielopłaszczyznową strukturę naszych organizmów.

Stan fizyczny ma wpływ na stan psychiczny. To co zjadamy może znacząco wpływać na naszą psychikę poprzez interakcję mikrobiomu z umysłem. Proces predykcji kształtuje myśli opierając się na doświadczeniach z dzieciństwa. Równocześnie swój wpływ mają ewolucyjne programy sterujące zachowaniami. Poprzez to ewolucyjne oprogramowanie mają na nas wypływ wzorce kulturowe. Wzorce kulturowe sterują naszymi przekonaniami, dążeniami i zachowaniami, wpływając mn. na to co zjadamy i pijemy. Wzorce kulturowe odpowiadają za sposób w jaki opiekujemy się dziećmi wpływając na ich doświadczenia.

Całość może wydawać się chaosem, jednak przy wystarczającej ilości uporu i motywacji można zrozumieć te zależności a następnie przejąć kontrolę nad pozaświadomymi mechanizmami.

Na początek chciałem zaprosić Was do wysłuchania pierwszego wprowadzającego wykładu na temat warunków wpływających na relacje między bliskimi ludźmi.
Treść zawiera ogólne informacje, które będę szerzej omawiane w kolejnych podcastach.


Będę wdzięczny za uwagi, pytania i komentarze.
Waldemar Lipiński

Zapisz się do newslettera
Otrzymuj  powiadomienia o nowych artykułach, ciekawostki, porady dla rodziców i wiele więcej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Zbuduj swoje szczęście 
z metodą świadomej sprawczości
Sprawdź swój styl przywiązania
Darmowy kwestionariusz
Udostępnij ten artykuł:

Fundacja XXII
ul. Połączona 18
03-109 Warszawa

tel. +48 506 112 778
© 2023 Fundacja XXII
Designed by GravityOwl
Illustrations by Icons8
arrow-right